اخبار

پیام تبریک مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به مناسبت عید بزرگ مبعث

پیام تبریک مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به مناسبت عید بزرگ مبعث
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین به مناسبت عید مبعث پیام تبریک صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، متن پیام دکتر حسینی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انما بعثت لاتمم مکارم الاخلاق

در سیره نبوی اخلاق جزو لاینفک آن است و سیمای پر شکوه معنوی خاتم الانبیاء(ص) مثال زدی و توسیف آن بی حد و بی حصر است. دقت در ابعاد سیره و سیمای پیامبر خاتم(ص) برای هر انسانی در هر مکان و هربرهه از زمان درس آموز و سازنده است و نسبت به کسانی که با آن اسوه ی حسنه زندگی کرده و در زوایای زندگی، کسب، عبادت، معاشرت و ... لحظه ای هرچند کوتاه تجربه داشتند بسیار آموزنده تر و موثرتر بوده و هست. اثری که انسان های بزرگ بر پهنه ی سینه ی تاریخ حک کرده اند و اخلاق آن ها یاد نیک و نام نیک رادر اعصاره قرون به یادگار گذاشته است.

مبعث نورانی پیام آور بزرگ توحید وحدت و بعثت شور انگیز و شوق آفرین خاتم پیامبران است.

به شکوه و عظمت و پیامبر رحمت و به یمن کرامت آن رحمت للعالمین قلب ها به تسخیر در آمده و شعله های سرکش در ید قدرت او قرار میگیرند. پیامبری که تا اعماق تاریخ بر امت ها و نشانه های بشریت نور روشنائی و فضیلت  را گسترانیده و هم اوست که اشرف مخلوقات و سرور کائنات است.

عید مبعث سالروز برگزیده شدن خوب ترین خلقت خدا،تبسم سبز ایمان، رسول گل و نور و عشق، حضرت محمد مصطفی(ص) فرصت مغتنمی است تا صمیمانه ترین تبریکاتم را به تمامی مسلمین جهان و هم استانی های عزیز عرض نموده و خدای را شاکریم که خدمتگزار امت بزرگ محمد (ص) در این نقطه از ایران عزیز اسلامی، قزوین استان دارالمومنین هستیم.

سید مهدی حسینی                                  

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین               

۱۴ فروردین ۱۳۹۸ ۱۱:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید