اخبار

استاد پیله چی: خوشنویسی آبروی هنری قزوین است/ آسیب تصمیمات نابجا به بدنه خوشنویسی قزوین

استاد پیله چی: خوشنویسی آبروی هنری قزوین است/ آسیب تصمیمات نابجا به بدنه خوشنویسی قزوین
پیله چی استاد خوشنویسی استان قزوین گفت: امروز خوشنویسی آبروی هنری استان قزوین است این در حالی است که برخی از تصمیمات نابجا به بدنه هنر خوشنویسی در استان صدمه وارد کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، احمد پیله چی استاد خوشنویسی استان قزوین در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی حسینی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین بیان کرد: برای این که امروز استان قزوین پایتخت خوشنویسی کشور باشد خوشنویسان و پیشکسوتان زیادی تلاش کرده اند و زحمات فراوانی صورت گرفته است.

وی افزود: اما حالا که قزوین پایتخت خوشنویسی کشور شناخته می شود بسیاری از این اساتید و صاحبان سبک در استان نادیده گرفته شده اسند.

این استاد خوشنویسی گفت: برگزاری دوسالانه خوشنویسی با سختی های فراوانی همراه بود ولی به هر صورت خوشبختانه 5 دوره آن به خوبی در سطح بین المللی برگزار شده است و اکنون حاصل زحمات پیشینیان ما آبرو و اعتبار هنری خوشنویسی برای استان قزوین است.

پیله چی بیان کرد: اگرچه برخی از تصمیمات نادرست به بدنه هنر خوشنویسی و مهم ترین شاکله آن صدمه وارد کرده است اما همچنان ما در کنار این هنر ایستاده ایم و در تلاشیم تا از جبهه های مختلف وظیفه خود را نسبت به هنر و فرهنگ این شهر انجام دهیم.

وی گفت: حضور مدیرکلی از بدنه فرهنگ و ارشاد و آشنا با هنر های مختلف نقطه امید و دلگرمی برای ماست و امیدواریم این حضور موجب برکات فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر در قزوین باشد.

۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ۱۵:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید