اخبار

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی: تولید فکر مهم ترین رسالت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است/ ظرفیت های بخش خصوصی به کارگیری شود

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی:  تولید فکر مهم ترین رسالت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است/ ظرفیت های بخش خصوصی به کارگیری شود
نماینده مردم قزوین درمجلس شورای اسلامی گفت: دین میبن اسلام دین تفکر و تحول است و به نظر بنده تولید فکر مهم ترین رسالت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، داود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در نشست همکاران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین  به مناسبت اعیاد شعبانیه که با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  و کارکنان و کارمندان این اداره کل برگزار شد، با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد حضرت مهدی (عج) بیان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین میتواند با نگاهی عملیاتی به دنبال توسعه و فرهنگ و هنر و دین باشد.

وی افزود: دین مبین اسلام ارزش تفکر را از عبادت بیشتر میداند چرا که تحول از  دامن همین تفکر شکل میگیرد و قطعا تحویل و اندیشیدن می تواند ارتقاء جایگاه فرهنگ و هنر و ارزش ها را به دنبال داشته باشد.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تفکر آفرینی و ارزش فکر کردن در ابعاد هنری به بهترین شکل تحقق پیدا میکند و قطعا رسالت و وظیفه این اداره همین تولید فکر برای حرکت بهتر و بیشتر به سمت موفقیت و تعالی فرهنگ و هنر خواهد بود.

داود محمدی گفت: زبان هنر قطعا متفاوت از سایر بخش هاست و سالهاست که مردم ما با این مفاهیم و معانی ارتباط برقرار کرده اند، تابلوی عصر عاشورای استاد فرشچیان به کامل ترین شکل ممکن مفاهیم را در خصوص این روز بیان میکند و برای دریافت این معانی احتیاج به زبان مشترک نیست.

وی تصریح کرد: زبان هنر متفاوت از قومیت ها و نژادهاست و همین مسئله سبب می شود که انقلاب آفرینی و شور آفرینی هنر فراموش نشود .

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با بیان نمونه هایی از برترین فعالیت های هنری ماندگار بیان کرد: هنر در تمام ابعاد آن در صورتی که به عنصر ارزش و مفاهیم مسلح شود قطعا بهترین راه تاثیر گذاری است.

محمدی با اشاره به فعالیت هنرمندان برجسته استان قزوین گفت: قزوین از گذشته شهر شعر و ادب و هنر و فرهنگ بوده است و در حوزه های مختلف هنری سرمایه های ارزشمندی از این استان برخواسته است و رسالت هنری خود را در عصر حاضر خود انجام داده اند و امروز نیازمندیم تا این پیشینه و ظرفیت در مسیر تحقق ضروریات فرهنگی به کار گیری شود.

وی ابراز داشت: مقام معظم رهبری بیانیه ای برای 40 ساله دوم انقلاب صادر فرمودند چرا که در 40 سال نخست انقلاب اسلامی به تکامل و کمال دست یافت و خوشبختانه در بیشتر عرصه ها از سند چشم انداز خود جلوتر هستیم و.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی افزود: در محیط کسب و کار و اقتصاد امروز در بین 170 کشور رتبه 134 را داریم و این نشان دهنده از مشکلات ریشه ای در این بخش است ولی در بین تحقق سند چشم انداز در بین 20 کشور توانستیم رتبه 16 را کسب کنیم.

محمدی گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز از این قائده مستثنی نیست چرا که امروز بخش قابل توجهی از بودجه کشور صرف هزینه های جاری حقوق و دستمزد است و در صورت تحقق 100 درصد بودجه در بهترین حالت ممکن ما دچار مشکلاتی در تامین بودجه هستیم.

وی اظهار داشت: دوستان ما در وزارت ارشاد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها نباید به بودجه های دولتی چشم بدوزند و ما متکی به بخش خصوصی هستیم چرا که اگر متکی به بودجه های دولتی باشیم قطعا نمیتوانیم فعالیت های خاصی با این اعتبارات انجام دهیم.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خسارات ایجاد شده توسط سیل در روزهای نخست سال جاری گفت: کسری بودجه ها، عدم تامین برآوردهای اولیه و خسارات وارد شده در بخش های مختلف کشور مشکلات بودجه ای سختی برای کشور ایجاد کرده است  اما امیدواریم دستگاه ها بتوانند با ایجاد همکاری با بخش خصوصی از اتکاء کامل به بودجه های دولتی فاصله بگیرند.

محمدی افزود: تغییر نگاه در تامین اعتبارات از مهم ترین ملزومات شرایط امروز کشور است و باید بتوانیم راهکارهای تامین درآمدی برای دستگاه ها ایجاد کنیم که همکاری با بخش خصوصی بهترین شیوه در این دیدگاه است.

وی گفت: جهت گیری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین نیز باید بر این سو باشد و بتوان با تامین ضرورت های فرهنگی و هنری استان قزوین با مشارکت بخش خصوصی بتوانیم تامین درآمد هم برای استان و برای اجرای برنامه ها داشته باشیم.

۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید