اخبار

مجسمه ساز و نقاش قزوینی:1هزار اثر فاخر هنری در انتظار مکانی برای ارائه به مخاطبان/نگارخانه دائمی آثار هنری در قزوین ایجاد شود

مجسمه ساز و نقاش قزوینی:1هزار اثر فاخر هنری در انتظار مکانی برای ارائه به مخاطبان/نگارخانه دائمی آثار هنری در قزوین ایجاد شود
استاد قانع،مجسمه ساز و نقاش قزوینی در دیدار با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین: بیش از 1 هزار اثر فاخر هنری ثبت شده امروز در انبار منتظر مکانی برای ارائه به مخاطبان است.

 به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، استاندار قزوین به همراه حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی حسینی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین  و مهدیه قافله باشی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قزوین و جمعی از مسئولین و فعالین فرهنگی استان قزوین با استاد عباس قانع،مجسمه ساز و نقاش قزوینی دیدار  و گفت و گو کرد.

قانع بیان کرد: در تولید آثار بعد معنوی در کنار بعد هنری مد نظر من بوده است و بر اساس اعتقاداتم چند کار تولید کردم که اثر فلسفه شهادت امام حسین در 28 متر مربع و حرکت سیاسی امام رضا از مدینه تا توس در پرده ای 22 متری بوده است.

وی افزود: امروز انبار من پر از آثاری است که هنوز جایی برای ارائه ندارد و 8 سال است که منتظر مکانی ثابت برای ارائه نمایشگاهی این آثار هستیم.

این استاد مجسمه سازی قزوینی گفت: در این سالها  شاگردان زیادی تربیت کرده ام و در همه این مدت تلاش برای توسعه هنر و  فرهنگ را در نظر داشته ام و  امروز شاهدیم که شاگردان بنده به درجه استادی رسیده اند.

قانع گفت: ارائه نشدن آثار بزرگترین ظلم در حق هنرمند است.

این استاد مجسمه ساز قزوینی اظهار داشت: پیگیری های مداوم بنده نیز تا کنون نتیجه نداشته و بارها قول مثبت آقایان با تغییرات مدیریتی ناتمام مانده است.

وی بیان کرد: تنها کسی که در کشور در کتاب دایره المعارف هنر انقلاب ایران که توسط یونسکو به چاپ رسیده اثر چاپ شده داشته بنده بودم و بارها نمایشگاه های متعددی در کشورهای مختلف برگزار کرده ام اما امروز مکانی برای ارائه این آثار به مردم خودمان نداریم.

۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ۲۱:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید