اخبار

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین: همگرایی هنر و مذهب پیش زمینه بسیاری از توفیقات فرهنگی است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین: همگرایی هنر و مذهب پیش زمینه بسیاری از توفیقات فرهنگی است
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: هر زمان که هنر به خدمت مذهب و دین در آمده است شاهد توفیقات در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری بوده ایم، که با مدیریت جدید امیدواریم این اتفاق در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان محقق شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، حجت الاسلام و المسلمین مجیدی در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با اشاره به اهمیت همگرایی هنر و مذهب گفت: در گذشته در برخی از دوره های زمانی تلاش شده تا یک نوع از اختلاف و دشمنی بین دینداران و هنرمندان ایجاد شود و همین مسئله سبب فاصله گرفتن دین از هنر گشت در حالی که ما در تاریخ مشاهده کرده ایم که هر زمانی که اتحاد و همگرایی بین این دو ارزش ایجاد شده است تعالی در فرهنگ و هنر و رشد باورهای دینی به وقوع پیوسته است.

حجت الاسلام و المسلمین مجیدی گفت: همانطور که بسیاری از فعالیت های هنری میتوانند جلوه ای ویژه از مذهب ارائه کنند قطعا دین میتواند به هنر جلا و اعتبار بخشی داشته باشد.

وی اظهار داشت: حضور یک روحانی در مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین میتواند نوید دهنده این مسئله باشد که در آینده نزدیک در قزوین شاهد این اتفاق خوشایند در عرصه هنر و دین خواهیم بود.

در این دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین به بحث و گفت وگو در فعالیت های کاری مشترک پرداختند.

۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید