اخبار

دومین جلسه نشست تخصصی کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهر اقبالیه برگزار شد

دومین جلسه نشست تخصصی کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهر اقبالیه برگزار شد
دومین جلسه نشست تخصصی کارگروه فرهنگی و اجتماعی اقبالیه به ریاست امام جمعه این شهر، حجت الاسلام والمسلمین فاطمیان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین نسشت کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهر اقبالیه که بصورت فصلی با حضور اعضای کارگروه که متشکل از صاحب نظران حوزه فرهنگی ، اجتماعی و دینی می باشند، تشکیل جلسه داد.

در جلسات این کارگروه مشکلات و دغدغه های فرهنگی و اجتماعی پایش و مورد بحث و تبادل نظر اعضای گروه قرار می گیرد و موضوع دومین جلسه این نشست خشونت اجتماعی و اوقات فراغت بود که در دفتر امام جمعه تشکیل شد.

 شهریار پرهیزکاری دبیر کارگروه با اشاره به اهمیت پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه افزود: با توجه به شروع فصل تابستان و اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در این فصل و همچنین شیوع ویروس کرونا، عدم حضور در فضاهای فرهنگی و بوستان ها باعث افزایش خشونت و برخی مشکلات اجتماعی در میان جوانان و نوجوانان می شود که برای پیشگیری از این نوع آسیب ها باید برنامه ریزی و مراقبت بیشتر خانواده ها را در دستور کار داشته باشیم .

حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی فاطمیان از خادمان و فعالان فرهنگی بویژه نیروهای انتظامی و بسیج بمنظور گشت زنی و مراقبت از بوستان ولایت شهر اقبالیه و همچنین برقراری زمینه برگزاری نماز جماعت مغرب و عشاء در این مکان تشکر کرد و افزود: برگزاری چنین فعالیت های دینی و فرهنگی در ایام تابستان و اوقات فراغت جوانان لازم و ضروی می باشد.

وی ادامه داد: اقامه نماز جماعت یک اقدام جهادی در ایام شیوع ویروس کرونا است که باید با رعایت دستور العمل ها و فاصله گذاری اجتماعی در فضای باز جامعه صورت پذیرد و این امر خداپسندانه با کمک جوانان مومن و باتقوا در بوستان ولایت انجام می شود .

امام جمعه شهر اقبالیه در ادامه جلسه از اعضای کارگروه خواست: مشکلات را بصورت موردی و خاص پیگیری نمایند و متولیان امر در استان در زمینه رفع موانع و ارائه راهکارهای لازم مساعدت نمایند.

۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید