اخبار

چهاردهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر اقبالیه برگزار شد

چهاردهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر اقبالیه برگزار شد
چهاردهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر اقبالیه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین فاطمیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین نشست های شورای فرهنگ عمومی شهر اقبالیه در راستای سیاست های ابلاغی شورای فرهنگ عمومی کشور بصورت ماهانه در شهر اقبالیه برگزار می شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی فاطمیان امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی اقبالیه پیرامون مباحث قرآنی بویژه طرح ملی قرآنی بشارت 1454 که بیانگر نزول وحی الهی در هزار و چهارصد و پنجاه و چهار سال پیش است، گفت: فرمان و قانون الهی برای بشریت به ارمغان آمده و در حال اجرا می باشد و با گذشت زمان ، نیاز بشر به این قانون اساسی بیشتر می شود .

 امام جمعه شهر اقبالیه افزودند: ترویج معارف قرآنی از طریق شبکه ملی قرآنی که در حال اجراست ، بسیار با اهمیت می باشد و ما باید این طرح را بومی سازی و اطلاع رسانی کنیم تا جوانان و خانواده ها از این فرصت فضای مجازی و مسابقه پیامکی طرح 1454 برخوردار شوند و رسانه ها و شبکه های مجازی به این موضوع بپردازند.

 رئیس شورای فرهنگ عمومی این شهر بیان داشت: حضرت امام خمینی یک انسان متخلق به معارف قرآنی بود و بندگی غیر خدا را طاغوت می دانست لذا هرکسی متناسب با مسئولیتی که دارد باید در ترویج معارف قرآنی تلاش کند و دردوران تصدی مسئولیت از هر گوششی برای خدمت به دین خدا و خلق الله دریغ نکند

وی ادامه داد: امروز ویروس کرونا نشان داد که مرگ، به شخصیت و مقام و منزلت کاری ندارد و  به سراغ همه افراد جامعه می رود و این هشدار به کسانی بود که ادعای قدرت طلبی و استعماری دارند چراکه یک ویروس 20 میکرونی  که با چشم دیده نمی شود، تمام ابرقدرتها را به زانو در آورده و این خود نشان از قدرت لایزال الهی است .

در ادامه شهریار پرهیزکاری دبیر شورای فرهنگ عمومی اقبالیه در خصوص دستور جلسه  مطالبی را بیان داشت و افزود: ما اجرای طرح  1454 را بصورت بومی در فضای مجازی بصورت مسابقه پیامکی در دست اقدام داریم و این طرح تا پایان مردادماه ادامه خواهد داشت.

وی سپس خاطر نشان ساخت: فرهنگ سازی استفاده از ماسک را برای نخستین بار در دستور کار شورای فرهنگ عمومی قرار دادیم تا استفاده از ماسک در جامعه نهادینه شود و همه مردم از ماسک استفاده کنند .

دبیر شورای فرهنگ عمومی اقبالیه به موضوع آسیب های اجتماعی اشاره داشت و گفت: آسیب های اجتماعی در دومین جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی مورد بحث و کارشناسی قرار گرفت و مقرر شد در جلسه شورا مطرح و مورد تصویب اعضا قرارگیرد.

 در ادامه اعضای شورا و مدعوین پیرامون دستور کار جلسه نقطه نظرات و پیشنهادات خود را بیان داشتند و در نهایت مهمترین مصوبات این جلسه بشرح ذیل به تائید اعضای شورا رسید:

 اطلاع رسانی و تبلیغ طرح ملی قرآنی 1454 در فضای مجازی و کانون های قرآنی شهر و بخش اقبالیه توسط رسانه ها و کانال های بومی و محلی

تشکیل کارگروه سلامت برای فرهنگ سازی استفاده از ماسک در مناطق محروم و حاشیه نشین شهر اقبالیه در دفتر امام جمعه

استفاده از ظرفیت و امکانات کمیته حضرت امام ، بهزیستی، ستاد نمازجمعه ، شهرداری، خیرین و نهادهای انقلابی در این امر جهادی

آموزش و آگاه سازی مردم برای استفاده درست از ماسک برای خانواده های محروم و کم برخوردار توسط کمیته امداد امام و بهزیستی اقبالیه

حمایت شهردار و شورای شهر جهت تامین کیوسک نگهبانی برای ارائه خدمات انتظامی و امنیتی در مجاورت بوستان ولایت

تامین 2 دستگاه ماشین شهرداری برای گشت زنی در سطح شهر با کمک و تامین نیروی بیسج و نیروهای کلانتری 20 اقبالیه

۲۶ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید