اخبار

جلسه شورای کارشناسان هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین بمنظور تصمیم گیری درخصوص نحوه اجرای فعالیت های هنری برگزار شد

جلسه شورای کارشناسان هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین بمنظور تصمیم گیری درخصوص نحوه اجرای فعالیت های هنری برگزار شد
جلسه شورای کارشناسان هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین در محل دفتر معاونت امور هنری و سینمایی این اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ناصر ایزدفر معاون فرهنگی سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین با بیان اینکه چند ماه است عمده فعالیت های هنری و سینمایی استان با شیوع بیماری کرونا به تعطیلی کشیده شده است و همینطور فعالیت های انجمن های هنری به حداقل خود رسیده است، تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در اجرای برنامه هایی که مجوز خود را از ستاد ملی کرونا گرفته اند داشت.

وی یادآور شد: تعطیلی فعالیت های هنری ما را وادار کرد تا تمرکز خود را در حوزه برنامه ریزی در زمینه فعالیت های دیگری از جمله تاسیس انجمن مد و لباس، تاسیس انجمن توسعه هنرهای تجسمی، راه اندازی خانه مستند و خانه هنرمندان، احصاء هنرمندان استان جهت اخذ درجه هنری و مسائل زیر ساختی هنری معطوف کنیم. ایزدفر ضمن بررسی گزارشات کارشناسان هنری این معاونت، خواستار تعامل بیشتر با انجمن های هنری و برگزاری جلسات مستمر با آنها شد.

این مقام مسئول با اشاره به تعطیلی نمایش های در حال اجرا و عدم صدور پروانه نمایش برای نمایش هایی که آماده اجرا بودند، گفت: در حال حاضر علاوه بر بازخوانی نمایشنامه های رسیده به شورای نظارت و ارزشیابی، نوشتن پروپزال و فراخوان اولین جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی شهروند که با همکاری شهرداری و شورای شهر برگزار خواهد شد و پیگیری صدور احکام اعضاء شورای نظارت و ارزشیابی و صدور پروانه نمایش به تفکیک شهرستان ها در دستور کار قرار دارد.

از جمله موارد دیگری که در این جلسه بر آن تاکید شد بازدید از آموزشگاه های آزاد هنری استان بود و مقرر شد در صورت عدم اقدام بر اساس مصوبات ستاد کرونا در برپایی کلاس های آموزشی در آموزشگاه های آزاد هنری، موارد به صورت مکتوب ظرف مدت مشخص به آنان ابلاغ گردد و گزارش این بازدید ها به صورت مستمر ارائه شود.

این جلسه با حضور ایزدفر معاون امور هنری و سینمایی، اعتماد زاده کارشناس مسئول امور هنری، محمدبیگی کارشناس هنرهای نمایشی، دولت زارعی کارشناس موسیقی و مرتضی پور کارشناس سمعی بصری جهت بررسی امور هنری و سینمایی و تصمیم گیری درخصوص نحوه اجرای فعالیت های هنری برگزار شد.  

۵ مرداد ۱۳۹۹ ۰۷:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید