اخبار

تابستانه کتاب در قزوین با فروش بیش از یک میلیارد و هفتصد میلیون ریال به پایان رسید

تابستانه کتاب در قزوین با فروش بیش از یک میلیارد و هفتصد میلیون ریال به پایان رسید
کتاب‌فروشی های استان قزوین کار خود را در طرح تابستانه کتاب۹۹، با فروش بیش از ۵۰۰۰ نسخه کتاب به مبلغ حدود یک میلیارد و هفتصد میلیون ریال خاتمه دادند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، محمدحسین اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام این خبر گفت: با پایان طرح فصلی تابستانه کتاب ۹۹،  تعداد ۵۲۹۰ نسخه کتاب به مبلغ  یک میلیارد و 759 میلیون ریال توسط شهروندان قزوینی خریداری شد.

اسماعیلی ادامه داد: ۱۰ کتاب‌فروشی از استان قزوین، در تابستانه کتاب ۹۹ فعالیت داشتند که بابت فروش خود 352 میلیون ریال یارانه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کردند.

وی ادامه داد: ۹ کتابفروشی‌ در مرکز استان و یک کتابفروشی در شهرستان البرز در این طرح مشارکت داشتند که در مجموع نسبت به طرح بهارانه دو برابر بود و در نظر است تا در طرح پاییزه تعداد بیشتری کتابفروشی در طرح شرکت کنند.

طرح تابستانه کتاب ۹۹  از ۱۸ مرداد همزمان با عید سعید غدیر خم آغاز و  تا ۳۰ مرداد ماه در سراسر کشور اجرا شد. این طرح در هر فصل با هدف حمایت از ناشرین و کتابفروشی ها و توسعه کتاب و کتابخوانی با حمایت خانه کتاب و ادبیات ایران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود

۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید