اخبار

پانزدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر اقبالیه برگزار شد

پانزدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر اقبالیه برگزار شد
پانزدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر اقبالیه در آستانه دهه اول ماه محرم، به ریاست حجت الاسلام و المسلمین فاطمیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی فاطمیان رئیس شورای فرهنگ عمومی اقبالیه ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) با اشاره به حدیث "ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه" بیان داشت: امام حسين (ع) راه رستگاری و نجات بشر از گرفتاری های دنیای پرتلاطم، امروزی است.

سید مرتضی فاطمیان امام جمعه اقبالیه گفت: هرچه اعتقاد و باورهای مردم ضعیف تر شود گرفتاری های انها بیشتر خواهد شد. وی افزود: بحث مواسات و همدلی مومنانه نشان داد برای کسانی که اعتقاد و ایمان واقعی دارند و خودشان را اصلاح کرده اند ، دادن مال و کمک به دیگران کار آسانی است اما انهایی که هنوز باور ندارند و ایمان ضعیف دارند کمک کردن و همدلی و مواسات به نیازمندان برایشان سخت است.

در ادامه جلسه شهریار پرهیزکار دبیر این شورا ضمن بیان دستور جلسه با موضوع" پویش ایران همدل" در راستای مصوبه شورای فرهنگ عمومی تحت عنوان ارتقای فرهنگ تعاون و احسان در ماه محرم و صفر، محرومیت زدائی در ایام محرم را فرصتی برای دستگیری از ضعفا و نیازمندان دانست.

پرهیزکاری در خصوص برنامه های چهلمین سالگرد دفاع مقدس برنامه های اجرایی قابل توجهی را بیان کرد که در نتایت به تصویب اعضای شورا رسید.

شایان ذکر است تشکیل کارگروه فرهنگی هیات های مذهبی و نظارت بر نحوه عزاداری دهه اول محرم در سالن جلسات شورای شهر و همچنین اطلاع رسانی عمومی در سطح شهر با مضامین عاشورایی و طرح کمک های مومنانه در ایام محرم وصفر درراستای ارتقای فرهنگ تعاون و احسان در ایام محرم به آسیب دیدگان ویروس کرونا، از مهمترین مصوبات نشست شورای فرهنگ عمومی اقبالیه بود.

۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید