اخبار

ششمین جلسه کارگروه فضای مجازی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین برگزار شد

ششمین جلسه کارگروه فضای مجازی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین برگزار شد
ششمین جلسه کارگروه فضای مجازی با حضور محمدحسین اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین و اعضای این کارگروه در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، محمد حسین اسماعیلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این جلسه ضمن عرض تسلیت ایام شهادت و سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و تبریک هفته دولت و روز کارمند بیان داشت: به علت شیوع ویروس کرونا با توجه به شرایط ویژه ای که در کشور حاکم شده است، باید نسبت به برنامه ریزی های جدید در حوزه فضای مجازی اقدام کنیم.

اسماعیلی ادامه داد: همانطور که می دانید این موضوع هم می‌تواند یک تهدید برای سلامتی بشر و وضعیت اقتصادی و ... باشد و هم می‌توان این تهدید را به یک فرصت ارزنده‌ای تبدیل و از آن استفاده کرد.

وی بیان داشت: یکی از فرصت‌های ارزنده که در این مدت نیاز به آن بسیار احساس شد، بحث فضای مجازی بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ادامه داد: اکنون در ایام محرم پویش های مردمی بسیار زیادی در فضای مجازی به وجود آمده است همچون پویش هر خانه یک حسینیه، هر کوچه یک هیئت و همچنین بسیاری از برنامه‌های سوگواری که به صورت آنلاین و برخط از طریق شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود و در واقع یک حسینیه را در شبکه های مجازی ایجاد کرده است و این خود نیز ظرفیت فضای مجازی را در این زمینه نشان می‌دهد.

وی گفت: شیوع این ویروس نشان داد که ما در کشور باید برنامه‌ریزی دقیقی هم در حوزه زیرساخت‌ها و هم در حوزه تولید محتوا در فضای مجازی داشته باشیم و در حقیقت مهم‌ترین وظیفه این کارگروه آن است که بتواند در حوزه تولید محتوا، برنامه‌ریزی و هماهنگی میان دستگاه‌ها در استان ایجاد کند و این وظیفه سنگین را در حوزه فضای مجازی به سرانجام برساند.

وی پیشنهاد داد: باید یک بازتعریف و بازشناسی را نسبت به کارگروه فضای مجازی استان داشته باشیم و خروجی های ملموس تری را از جلسات این کارگروه استخراج کنیم و جلسات آن را جلسه ای جنبی ، فرعی و کم اهمیت  نپنداریم چرا که می‌توان در این کارگروه ، تصمیمات خوبی گرفته و یک هم افزایی را میان دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی در زمینه تولید محتوا در فضای مجازی ایجاد کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین اظهار کرد: در جلسه آتی شورای فرهنگ عمومی استان قصد داریم بحث فضای مجازی و مجموع مصوبات و نظرات اعضا در جلسات این کارگروه را به صورت جدی مطرح کنیم تا با مصوب شدن در این شورا، از ضمانت اجرایی بیشتری برخوردار گردد.

در ادامه هر یک از اعضای این کارگروه، اقدامات  انجام شده خود در خصوص مصوبات جلسه گذشته را مطرح و  به بیان نظرات و پیشنهاداتشان در این خصوص پرداختند

۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید