اخبار

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین: چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان برگزار می شود

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین: چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان برگزار می شود
حجت الاسلام رمضانی از برگزاری چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان در استان قزوین و به صورت مجازی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین به نقل از خبرگزاری شبستان حجت الاسلام علی رمضانی گفت: چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان ویژه اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد در 2 مرحله استانی و کشوری به همت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار می شود.  

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین ادامه داد: با توجه به شرایط موجود کشور و شیوع بیماری کرونا، این دوره از مسابقات به صورت مجازی و غیرحضوری و از طریق بارگذاری اثر در سامانه بچه های مسجد برگزار می شود.   

وی عنوان کرد: این مسابقات در رشته های تلاوت نور (ترتیل سوره های یاسین، الرحمن و واقعه) ویژه برادران و خواهران در رده سنی 9 تا 14 سال، در رشته قرائت نماز ویژه برادران و خواهران در رده سنی 9 تا 14 سال، در رشته مکبری ویژه برادران و در مقطع سنی زیر 9 سال و 9 تا 14 سال و در رشته اذان ویژه برادران در رده سنی 9 تا 14 سال برگزار می شود.  

حجت الاسلام رمضانی افزود: نفرات برتر هر رشته به مرحله کشوری راه می یابند که در صورت فراهم بودن شرایط این مرحله حضوری برگزار شده و افراد باید اجرای زنده در همان رشته داشته باشند.

  وی تأکید کرد: علاقمندان به شرکت در این مسابقه تا 30 آذر ماه فرصت دارند تا برای ثبت نام و بارگذاری آثار خود به سایت سامانه بچه های مسجد به نشانی bachehayemasjed.ir  مراجعه کنند. 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین اضافه کرد: اجرای تقلیدی از الگوهای بارگذاری شده رشته های تلاوت نور (ترتیل)، اذان و مکبری در سامانه دارای امتیاز ویژه است.  

وی اعلام کرد: افرادی که در مرحله کشوری مسابقات مدهامتان، مسابقات سازمان اوقاف و امور خیریه، آموزش و پرورش، بسیج، معاونت قرآن و عترت و غیره طی سال های 96 تا 98 رتبه های اول تا سوم را کسب کرده اند و افرادی که در مرحله استانی مسابقات مذکور رتبه اول را کسب کرده باشند، نمی توانند در این دوره از مسابقات شرکت کنند.   

حجت الاسلام رمضانی در خصوص نحوه ارسال اثر در مسابقات قرآنی مدهامتان توضیح داد: تمامی فایل های ارسالی در تمامی رشته ها باید به صورت تصویری بوده و چهره فرد به صورت کامل مشخص باشد، ضبط فیلم به صورت افقی، بی حرکت و بدون تدوین باشد و حداکثر زمان اثر سه دقیقه و حجم اثر هم باید حداکثر 30 مگابایت باشد.  

وی گفت: هر فرد فقط در یک رشته می تواند شرکت کند و امکان بارگذاری اثر در همان رشته را دارد.  

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین با اشاره به اهداف برگزاری مسابقات قرآنی مدهامتان تأکید کرد: برگزاری مسابقات قرآنی در کنار ترویج انس با این کتاب آسمانی موجب شده تا استعدادهای قرانی هم شناسایی شوند و مسابقات قرآنی مدهامتان هم فرصتی است تا علاقمندان به فعالیت های قرآنی از آن استفاده کنند.  

وی یادآور شد: امید است با انجام فعالیت های این چنینی و برگزاری هرچه بیشتر برنامه های قرآنی، جامعه ای داشته باشیم که عمل به دستورات قرآنی در آن به عنوان یک اصل مهم تلقی شود.


۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید