اخبار

هفتاد و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بوئین زهرا برگزار شد

هفتاد و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بوئین زهرا برگزار شد
هفتاد و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بوئین زهرا با حضور اعضای این شورا در محل مصلای نماز جمعه بوئین زهرا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین حجت الاسلام والمسلمین رضوانی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بویین زهرا، هفته دفاع مقدس را به کلیه مردم و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس تبریک گفت و در ادامه اظهار کرد: شناخت و آگاه شدن از دفاع مقدس و حفظ دستاوردهای آن نشان دهنده شجاعت و ایستادگی مردان و زنان است که با غیرت و دلاوری در مقابل دشمنان بعثی ایستادگی و مقاومت کردند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بویین زهرا در ادامه تصریح کرد: رعایت  اصول بهداشتی و پروتکل های اعلامی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا باید جدی گرفته شود و زدن ماسک برای همگان الزام آور است.

وی انجام دادن دستورالعمل ها را جزء اصول امر به معروف دانست و ترک آن را نیز مصداق منکر اعلام کرد.

حجت الاسلام و المسلمین رضوانی در ادامه با اشاره به فعالیت های دینی و مذهبی بیان داشت: یکی از دغدغه های مسئولین، عدم رعایت مسائل بهداشتی از سوی عزاداران می باشد که باید فرهنگ صحیح اسلامی آن را بدانیم چرا که آداب عزاداری یکی از مسائل مهم دراین فرضیه است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بوئین زهرا در پایان یادآور شد: با نظر و تصمیم ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا، برنامه اربعین حسینی و برنامه های صفر انجام خواهد شد و در این راستا از حجت الاسلام والمسلمین عابدینی امام جمعه قزوین جهت سخنرانی شب اربعین حسینی دعوت به عمل آمده است. ضمنا" برنامه زیارت از راه دور اربعین در روز اربعین انجام خواهد شد.

سپس ابوالفضل جهانگیربخت دبیر شورای فرهنگ عمومی به دستور جلسه این شورا پرداخت و اظهار کرد: یکی از برنامه های ما در این جلسه برنامه ریزی برای مراسم اربعین حسینی و برنامه ریزی برای دهه ی آخر ماه صفر می باشد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی در ادامه تصریح کرد : برنامه ها در این ایام با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی و با نظر ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونای شهرستان برگزار خواهد شد.

وی اولویت این جلسه را اربعین حسینی و دهه ی آخر صفر دانست و یاداور شد : در جلسات آتی رویکرد جدید شورای فرهنگ عمومی شهرستان در رابطه با تشکیل کمیته های مختلف  بحث و تبادل نظر خواهد شد.

در پایان دیگر اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان به ارائه نقطه نظرات و دیدگاه های خویش در رابطه با دستور جلسه پرداختند. 

01

۱۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید