اخبار

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین خبر داد: برگزاری ویژه برنامه های اربعین حسینی در فضای مجازی

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین خبر داد: برگزاری ویژه برنامه های اربعین حسینی در فضای مجازی
حجت الاسلام رمضانی گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و ممنوعیت برگزاری اجتماعات، ویژه برنامه های اربعین حسینی توسط کانون های مساجد استان قزوین در فضای مجازی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین به نقل از خبرگزاری شبستان حجت الاسلام «علی رمضانی»  گفت: در آستانه اربعین حسینی قرار داریم که ویژه برنامه های متعددی از سوی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین برای این مناسبت تدارک دیده شده است.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و ضرورت پیشگیری و مقابله با این بیماری، برگزاری اجتماعات در سطح استان ممنوع بوده از همین رو فضای مجازی بهترین ظرفیت است که برای برگزاری برنامه های مختلف می توان از آن استفاده کرد.

 

وی عنوان کرد: بر این اساس ویژه برنامه های اربعین حسینی از سوی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در فضای مجازی برگزار می شود که البته فضاسازی برای این موضوع از روزهای قبل در شبکه های اجتماعی مختلف از سوی کانون ها آغاز شده است.

 

حجت الاسلام رمضانی خاطر نشان کرد: مراسم سخنرانی در فضای مجازی، مسابقات فرهنگی، توزیع بسته های معیشتی، برگزاری پویش های مردمی و اختصاص هزینه های سفر اربعین برای کمک به نیازمندان و غیره از جمله برنامه های کانون های مساجد استان به مناسبت اربعین حسینی است.

 

وی در پایان یادآور شد: یکی از اعمال اربعین حسینی، قرائت زیارت اربعین است که در حدیثی از امام حسن عسکری (ع) از قرائت زیارت اربعین به عنوان یکی از ویژگی های مومنان یاد شده است که ان شاالله همه ما به انجام این مهم، دقت در معانی آن و بهره گیری از تعالیم نهفته در این زیارت اهتمام داشته باشیم.

۱۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید