اخبار

توجه به اقتصاد هنر زمینه اعتلای برنامه‌های فرهنگی را فراهم می‌کند

توجه به اقتصاد هنر زمینه اعتلای برنامه‌های فرهنگی را فراهم می‌کند
استاندار قزوین توجه به مساله اقتصاد هنر را زمینه ساز اعتلای فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی و هنری در استان دانست و گفت: تولیدات آثار هنری باید به درآمد پایدار منجر شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین به نقل از ایرنا ، هدایت الله جمالی پور سه شنبه شب در بازدید از نمایشگاه خوشنویسی هنرمندان قزوینی که به مناسبت هفته خوشنویسی انجام شد و همچنین در جمع هنرمندان این رشته افزود: هنر خوشنویسی ریشه در ذات قزوین و اهالی آن دارد و باید از این هنر در مسیر بهبود اقتصاد هنر این دیار بهره گرفت.
وی از خوشنویسی به عنوان مقوله ای فرهنگی یاد کرد و افزود: این هنر باید به یکی از نمادها و برندهای اصلی معرفی قزوین تبدیل شود.
جمالی پور اظهار داشت : قزوین مملو از فرهنگ،هنر و ارزش‌های تاریخی است و باید از همه امکانات برای معرفی ظرفیت‌های این استان در عرصه‌های مختلف استفاده کرد.
وی ادامه داد: هنر باید نسل به نسل منتقل شود چرا که شناسنامه تاریخی مردم ایران است و بخشی از این مسوولیت بر عهده هنرمندان است.
نماینده عالی دولت در استان قزوین افزود: در حوزه فرهنگ و هنر مشکلات بسیار زیادی وجود دارد و این مشکلات به هیچ وجه قابل انکار نیست.
وی تصریح کرد: می‌توان با تحرک بیشتر و هم‌افزایی نهادها و کانون‌های فرهنگی در راستای پویایی و اعتلای فرهنگ و هنر این شهر و استان هرچه بیشتر گام برداشت.
جمالی پور با اشاره به جایگاه هنر خوشنویسی در استان قزوین افزود: هنرمندان باید با رویکرد تجاری سازی آثار را در کنار ترویج و اشاعه و آموزش این هنر دنبال کنند.
استاندار قزوین بر ضرورت برگزاری کلاس‌های آموزشی در بخش‌های مختلف برای ارتقای هنر خوشنویسی تاکید کرد و گفت: خوشنویسی در قزوین یک هنر پویا و رو به رشد است.
وی اظهار داشت:  باید مسیر برای تعالی هرچه بیشتر هنر و هنرمندان در استان هموار شود و موانع و محدودیت ها در این زمینه برداشته شود.
جمالی پور افزود: وجود نارسایی ها و مشکلات نباید در بین هنرمندان ناامیدی ایجاد کند زیرا ناامیدی‌ها باعث ایجاد گسست اجتماعی می‌شود.
وی برضرورت انسجام تشکل‌های مختلف در حوزه هنرمندان تاکید و تصریح کرد: فعال شدن انجمن‌های هنری می‌تواند صدای هنرمندان را رساتر کند.
جمالی پور نقش هنرمندان را در ترویج پیام‌های اجتماعی جامعه بسیار موثر و کارآمد دانست و افزود:استان قزوین با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی غنی در این عرصه موفق ظاهر شود.
وی تاکید کرد: در حد توان از هنرمندان حمایت خواهیم کرد و از شهرداری قزوین می خواهیم تا مکان مناسبی برای ارائه آثار هنرمندان در شهر دایر کند.

۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید