اخبار

خوشنویسی با فرهنگ و ارزش‌های ایرانی-اسلامی گره خورده است

خوشنویسی با فرهنگ و ارزش‌های ایرانی-اسلامی گره خورده است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین با بیان اینکه هنر خوشنویسی از اصیل‌ترین هنرها بوده و با فرهنگ و ارزش‌های ایرانی اسلامی گره خورده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوبن به نقل از ایرنا،  محمد حسین اسماعیلی سه شنبه شب در گرامیداشت هفته خوشنویسی که با حضور استاندار برگزار شد،افزود: جایگاه خوشنویسی به عنوان یک هنر ناب و اصیل ایرانی لا ارزش ها و فرهنگ ما گره خورده است.
 وی با اشاره به تاثیر و جایگاه هنر خوشنویسی اظهار داشت: هنر خوشنویسی در تمام فرهنگ‌ها به چشم می‌خورد اما در سرزمین‌های اسلامی و علی‌الخصوص ایران یکی از اصلی‌ترین هنرهای بصری است.
وی اظهار داشت: خوشنویسی در ایران و قزوین که از خاستگاههای این هنر اصیل است با قالب و محتوایی گرانسنگ ارائه می‌شود که نشان از ذوق و قریحه‌ بالای هنرمندان این هنر فاخر دارد.
اسماعیلی از قزوین به عنوان پایتخت خوشنویسی ایران یاد و بر ضرورت معرفی ظرفیت‌های این هنر در استان تاکید کرد.
این مسوول اضافه کرد: این هنر کاملا مردمی است و با فرهنگ مردم قزوین عجین شده و با ارزش‌ها و اعتقادات ما ایرانیان خو گرفته است.
وی در ادامه خواستار راه اندازی شورای عالی فرهنگ و هنر در استان شد و تاکید کرد: باید با استفاده از ظرفیت نخبگان در تدوین برنامه‌های فرهنگی راهبردی بهره بگیریم.
در ادامه این نشست هنرمندان دغدغه ها و مشکلات خود را با استاندار قزوین  مطرح کردند و خواستار مساعدت مسوولان شدند.

در ادامه استاندار قزوین از نمایشگاه آثار برگزیدگان دوسالانه‌های خوشنویسی قزوین بازدید کرد.
 این نمایشگاه از ۱۹ تا ۲۴ مهرماه به نگارخانه تماشا واقع در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد استان قزوین دایر است.
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و انجمن خوشنویسان استان به مناسبت گرامیداشت هفته خوشنویسی، نمایشگاهی از آثار برگزیدگان دوسالانه‌های خوشنویسی قزوین دایر کرده است.

۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید