اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین: تدوین برنامه تحول فضای مجازی استان قزوین در دستور کارگروه فضای مجازی استان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین: تدوین برنامه تحول فضای مجازی استان قزوین در دستور کارگروه فضای مجازی استان
محمدحسین اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در هفتمین نشست شورای فضای مجازی استان در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: تدوین برنامه تحول فضای مجازی استان که در شورای فرهنگ عمومی استان قزوین به تصویب رسیده است در دستور کار کارگروه فضای مجازی قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین محمد حسین اسماعیلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بیان داشت: بحث فضای مجازی بسیار با اهمیت است و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری فضای مجازی میدان مبارزه بوده، هست و خواهد بود؛ فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد و عرصه فرهنگی عرصه جهاد است لذا اگر از فضای مجازی غافل شویم و نیروهای مومن و انقلابی این میدان را خالی کنند مطمئناً ضربه خواهیم خورد بنابراین هرکس باید به اندازه وسع، توان و هنر خود در این میدان حضور پیدا کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین عنوان کرد : در زمینه فضای مجازی باید در بخش های زیر برنامه‌ریزی کرد:

حوزه رصد و پایش که در این حوزه بحث نظارت، شناسایی و ارزیابی فعالان فضای مجازی ضروری است.

حوزه هدایت حمایت و پشتیبانی که در این حوزه باید از فعالان فضای مجازی، کسب و کارهای اینترنتی حمایت های جدی صورت پذیرد.

حوزه آموزش و پژوهش که در این حوزه باید فرهنگ استفاده بهینه و درست از فضای مجازی به خانواده ها ،کودکان و نوجوانان آموزش داده شود.

حوزه تولید محتوا که در این زمینه باز آفرینی و تبیین نقش ها، ظرفیت شناسی، جریان شناسی و جریان سازی، آینده نگری و برنامه ریزی در فضای مجازی از اهمیت زیادی برخوردار است که در این راستا تدوین یک برنامه جامع و تحولی ضروری است.

اسماعیلی خاطرنشان ساخت: شبکه سازی فعالان فضای مجازی به منظور جریان سازی تولید محتوا، ساماندهی کسب و کارهای اینترنتی، صیانت و ارتقای زیست بوم فرهنگی ایرانی _ اسلامی در فضای مجازی استان، خانواده توانمند و متعالی با بهره گیری از فضای مجازی و متناسب سازی مناسبات فرهنگی در فضای مجازی و آموزش های کاربردی از ضروریات برنامه تحول در فضای مجازی استان است.

وی در ادامه بیان داشت: کارگروه فضای مجازی استان باید بر اساس یک مدل و الگوی مشخص نسبت به طراحی این برنامه تحول اقدام نماید و در قالب یک برنامه جامع در مقاطع زمانی ۲ ساله و ۴ ساله ارائه نماید.

۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۶:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید