اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین: با پایان مرحله اول پرداخت تسهیلات کرونایی افزون بر ۲۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به اهالی فرهنگ و هنر و رسانه قزوین پرداخت شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین: با پایان مرحله اول پرداخت تسهیلات کرونایی افزون بر ۲۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به اهالی فرهنگ و هنر و رسانه قزوین پرداخت شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: با پایان مرحله اول پرداخت تسهیلات کرونایی در آخر مهرماه، بیش از 230 میلیارد ریال تسهیلات به اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه و مشاغل فرهنگی آسیب دیده از کرونا در استان قزوین پرداخت شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین اعلام کرد: در مجموع، ۱۲۴۴ فقره پرونده و بالغ بر ۲۴۲۶ نفر از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه قزوین در سامانه کارا ثبت‌نام کردند.
اسماعیلی تسهیلات درخواستی اصحاب فرهنگ و هنر استان در این سامانه را بیش از ۳۲۵ میلیارد  ریال اعلام کرد و گفت: از این مقدار، بیش از ۲۳۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک های عامل به متقاضیان پرداخت شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین با بیان اینکه این تسهیلات به جهت جبران خسارت‌های وارده به کسب و کارهای این بخش ناشی از محدودیت‏‌ها و بیکاری‏‌های تحمیلی مستمر از کرونا است افزود: با توجه به مصوبات جلسه ۲۸ کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ستاد ملی کرونا، اعطای تسهیلات کرونایی به کسب و کارهای آسیب‌دیده بخش فرهنگ، هنر و رسانه ادامه خواهد داشت. استمرار پرداخت این تسهیلات، مستلزم ابلاغ دستورالعمل ویژه‌ای بصورت مشترک از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز معاونت اقتصادی ریاست جمهوری است که پیش‌نویس این دستورالعمل به زودی ابلاغ خواهد شد.

این دستورالعمل بصورت هدفمند کسب و کارهای نیازمند حمایتی افزونتر و نیز میزان حمایت‌ها را تعیین خواهد کرد. طبق مفاد پیش‌بینی‌شده امکان بهره‌مندی دوباره کسب و کارهای آسیب‌دیده، افزون بر تسهیلات دریافتی در مرحله اول نیز فراهم است.
اسماعیلی در پایان گفت: فرایند اعطای مرحله دوم تسهیلات کرونایی طبق اطلاعات دریافتی از وزارت کار تا پایان آذرماه ادامه خواهد داشت.

۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید