اخبار

برگزاری چهل و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان البرز

برگزاری چهل و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان البرز
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان البرز چهل و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی باحضور اعضای اصلی در محل مصلای نماز جمعه شهر الوند برگزار شد.

در ابتدای  نشست رئیس شورا ( حجه الاسلام و المسلمین مهدوی امام جمعه محترم شهر الوند )گفت :در آستانه میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صاد(ع) قرار داریم که سال‌ها است هفته پیش رو را هفته وحدت نام گذاری کرده‌اند که البته می‌تواند برکات زیادی داشته باشد.

وی افزود: هر ساله مراسم‌های مختلف جشن و شادی در هفته وحدت برگزار می‌شد که متأسفانه امسال به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا این امکان وجود ندارد که البته باید از بستر فضای مجازی استفاده کردو  تزئین و فضا سازی شهری توسط شهرداریها می‌تواند در راستای گرامیداشت هفته وحدت مؤثر واقع شود.

امام جمعه الوند تاکید کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیر خود خواستار ورود گروه‌های جهادی در بحث مبارزه با کرونا شده بودند که در همین راستا نیز گروه‌های جهادی مختلفی در شهر اقدامات خوبی را آغاز کردند و از ظرفیت کشاورزان نیز استفاده شد.

مهدوی تصریح کرد: با توجه به صحبت‌های اخیر رئیس جمهور خوشبختانه تمامی مسئولان به این نتیجه رسیده‌اند که برای پیشرفت و تعالی در کشور باید به خود اکتفا کنیم و تلاش کنیم تا در تمامی زمینه‌ها خودکفا شویم.

مهدوی اعلام کرد: با توجه به اینکه ۹ ماه از شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور گذشته است مردم عادی شدن شرایط را تلقی می‌کنند که البته این در حالی است که با توجه به ضرورت و تأکیدات مقام معظم رهبری باید بار روانی و مهم جلوه دادن ویروس کرونا برای مردم تقویت شود.

در ادامه جلسه حجه الاسلام و المسلمین آقاحسینی امام جمعه محمدیه اظهار کرد: در هر کشوری فرهنگ در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد و ما وظیفه داریم به تقویت فرهنگ خود بپردازیم چرا که اگر در فرهنگ لطمه بخوریم در همه زمینه‌ها ضربه خواهیم خورد.اگر مملکتی در زمینه فرهنگی وابسته شود در همه عرصه‌ها وابستگی پیدا خواهد کرد از این رو ارتقا فرهنگ عمومی وظیفه ما است.

امام جمعه محمدیه یادآور شد: در مساله کرونا گروه‌های جهادی باید فعالیت خود را آغاز کنند و امیدواریم با تلاش و کوشش و رعایت پروتکل‌ها بتوانیم از این بحران نیز عبور کنیم.با توجه به اینکه جان مردم در اولویت است از این رو این انتظار می‌رود تا دولت یارانه‌ای را به منظور تهیه ماسک برای مردم در نظر گیرد تا ترویج استفاده از ماسک را رد جامعه شاهد باشیم.

در این جلسه محمد نصیری فرماندار شهرستان البرز گفت توجه به فرهنگ و کار فرهنگی باید در اولویت تمام دستگاهها قرار گیرد و باید روی باورها و اعتقادات مردم کار کرد  چرا که عدم توجه به مسایل فرهنگی سرمایه گذاری های دیگر دستگاهها را بی ثمر خواهد کرد .

 

 

 

۱۷ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید