اخبار

دیدار با فرماندار شهرستان آوج به مناسبت روز فرهنگ عمومی

دیدار با فرماندار شهرستان آوج به مناسبت روز فرهنگ عمومی
به مناسبت روز فرهنگ عمومی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آوج با فرماندار شهرستان آوج دیدار و گفتگو کرد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آوج چهاردهم آبانماه سال جاری به مناسبت روز فرهنگ عمومی سیدمحمد موسوی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آوج با علیرضایی فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد. موسوی ضمن قدردانی از ادارات فعال و تلاشگران در عرصه فرهنگ عمومی گزارشی از پیشینه روز فرهنگ عمومی ارائه نمود و گفت:

باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که تضمین آینده ایران اسلامی را منوط به تضمین فرهنگ عمومی، اسلامی و انقلابی می دانند. این خود گواه بر ارزش گذاری بر نقش و جایگاه فرهنگ می باشد که البته وظیفه ی بسیار سنگینی بر دوش آحاد جامعه بخصوص مسئولین دستگاهها و نهادهای فرهنگی قرار داده است. در این میان مسئولین با تمام توان و امکانات خود می بایست در تحقق منویات رهبری، گام هایی اساسی برداشته و حرکتی روبه جلو داشته باشند که شورای فرهنگ عمومی شهرستان می تواند نقشی اساسی دراین راستا ایفا کند.

در ادامه علیرضایی فرماندار شهرستان آوج با اشاره به اینکه فرهنگ عمومی با محوریت نخبگان و اصحاب فرهنگ و هنر به سامان می رسد گفت: حوزه فرهنگ عمومی حوزه ای وسیع،متنوع و متکثر است و همه سطوح باورها،نگرش ها و رفتارهای مردم در بخش های مختلف اجتماعی،اقتصادی،سیاسی و خانوادگی را در برمی گیرد.

وی افزود: پویایی و نشاط حوزه فرهنگ عمومی در به رسمیت شناختن علائق و نگرش ها ی متکثر در جامعه است و وظیفه دولت ها و حکومت ها بسترسازی برای ساماندهی این بخش با محوریت نخبگان و متفکران و صاحب نظران است، تا با تولید آثار فرهنگی و هنری بتوانند ذائقه های مردم را شکل داده و در نهادینه کردن باورها،ارزش ها و هنجارهای متناسب با توسعه، نقش محوری و اثرگذاری داشته باشند.

فرماندار گفت:فرهنگ عمومی حوزه ای بسیار وسیع می باشد که تمام آداب، باورها،نگرش ها،سنت‌ها و رفتارهای انسان ها در بخش های مختلف را در بر می گیرد و نباید آن را به چند رفتار خاص مثل حجاب و پوشش بانوان و آرایش و مد جوانان محدود کرد.

وی ادامه داد:تا زمانیکه بین اولویت ها و دغدغه های شورای فرهنگ عمومی با ارزش ها و باورهای جامعه شکاف و فاصله وجود داشته باشد،این شورا نمی تواند نقش سیاستگذاری و ریل گذاری خود را به درستی انجام دهد.

علیرضایی در انتها بیان کرد:حلقه وصل بین شورای فرهنگ عمومی و شهروندان،نخبگان و اندیشمندان هر جامعه ای هستند که با پیوند و همراهی اصحاب فرهنگ و هنر می توانند در ترمیم این فاصله و شکاف نقش خود را ایفا کنند.

شایان ذکر است در این دیدار و گفتگو پرستو رحمانی کارشناس امور هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آوج و ابراهیم افتخاری مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان آوج نیز حضور داشتند.

۱۷ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید