اخبار

در محضر عشق؛ دیدار و گفت‌وگو با ناشران، مولفان نویسندگان استانی به صورت مجازی

در محضر عشق؛ دیدار و گفت‌وگو با ناشران، مولفان نویسندگان استانی به صورت مجازی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین بمناسبت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب با ناشران، مولفان و نویسندگان استان بصورت مجازی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین محمدحسین اسماعیلی در این دیدار مجازی که بمناسبت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزار شد با حسن یوسفی استاد دانشگاه و نویسنده ، امیر قناعت کتابفروش و استاد دانشگاه، زهرا برجی فعال عرصه کتاب و کتابخوانی و از تسهیلگران باشگاه کتاب و کتابخوانی دیدار و ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی و روز کتابدار گفت: اگر جامعه دانشگاهی، جامعه نخبگان، دانش آموزان و معلمین و اساتید ما و حتی رسانه هایمان همه در کنار هم قرار بگیریم می‌توانیم بسیار اثرگذار باشیم.

اسماعیلی بیان کرد: با توجه به ظرفیت های استان قزوین و جایگاه آن باید بتوانیم ایده‌های جدید و خلاقانه ای را در آن اجرا کنیم؛ ایده‌هایی همچون بحث جام باشگاه های کتابخوانی که هم اکنون در استان قزوین در حال پیگیری است و همچنین بحث روستاها و عشایر دوستدار کتاب که در حال اجرای این طرح در استان قزوین هستیم و البته بحث پایتخت کتاب می‌تواند شهر قزوین را به عنوان شهر دوستدار کتاب معرفی کند و آن را برای این موضوع کاندیدا کند.

این مقام مسئول اظهار داشت : با توجه به شرایط اقلیمی و فرهنگی استان قزوین، اگر طرح، نظر و ایده ای دارید بسیار خوشحال می‌شویم که آنها را به ما انتقال داده تا از آن استفاده کنیم.

اسماعیلی عنوان داشت: ما باید کاری بکنیم که خانواده ها احساس نیاز و ضرورت کتاب داشته و کتاب را در سبد خانوار خود قرار دهند.

وی تاکید : مطالعه و خواندن کتاب نیز نیاز به آموزش دارد و در این خصوص باید مشاوره هایی را دید و درحقیقت کتابفروشان و کتابداران ما می‌توانند بهترین مشاوران این حوزه باشند.

  اسماعیلی ابراز داشت: برگزاری کارگاه ها ، تشکیل کارگروه های تخصصی کتابخوانی، تهیه اپلیکیشن ها و بسته های آموزشی در بستر فضای مجازی از مواردی است که می‌تواند در این راستا صورت بگیرد.

  وی ادامه داد: تشکیل کارگروه تخصصی کتابخوانی در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی با توجه به مولفه های مختلف آن بسیار بااهمیت است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در پایان گفت: به منظور ارتقای کتابخوانی در شهرقزوین باید از بسته‌های تئوریک به سمت بسته‌های عملیاتی برویم و بر اساس آن نظریه ها ، تئوریه ها و آن مسائلی که در حوزه تئوری مطرح است، بتوانیم به ایده های اجرایی برسیم و به برنامه عملیاتی تحول حوزه کتابخوانی در استان دست یافته تا بتوانیم به عنوان پایتخت کتاب معرفی شویم.

۲۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۵:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید