اخبار

شبکه روستاهای قرآنی استان قزوین راه اندازی می شود

شبکه روستاهای قرآنی استان قزوین راه اندازی می شود
جلسه شورای توسعه قرآنی استان قزوین با دستور بررسی تشکیل شبکه روستاهای قرآنی استان ، در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین؛ در این جلسه محمد حسین اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: حمایت از فعالیت های قرآنی هم وظیفه اداری و قانونی و هم مسئولیت شرعی ماست که باید نسبت به آن اهتمام داشته باشیم.
وی با تأکید بر هم افزایی فعالیت های قرآنیِ دستگاهها افزود: تشکیل شورای قرآنی استان با این هدف انجام شده و امیدواریم روز به روز شاهد ارتقای جایگاه فعالیت های قرآنی در استان قزوین باشیم.
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان قزوین ادامه داد: فعالیت های دینی و قرآنی باید خودجوش و مردمی باشد و وظیفه دستگاه های فرهنگی و اجرایی فقط حمایت  و تشویق اینگونه فعالیت ها و ایجاد بسترهای حمایتی و توسعه ای در این راستا می باشد.
اسماعیلی با اشاره به اهمیت توسعه فعالیت های فرهنگی و قرآنی در تمام مناطق استان خاطرنشان کرد: طرح تشکیل شبکه روستاهای قرآنی کشور با همکاری و حمایت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال انجام است و هدف از آن الگوسازی و جهت دهی فعالیت های قرآن و عترت در روستاها  و تقویت هویت دینی و شبکه سازی  فعالیت های قرآنی در مناطق روستایی است که این طرح در استان قزوین نیز اجرایی خواهد شد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین یادآور شد: بر اساس این طرح با همکاری دهیاران و بخشداران استان، و با نظارت کمیته استانی متشکل از نمایندگی ولی فقیه در استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، دفتر امور روستایی استانداری، دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد و اتحادیه تشکل ها و مؤسسات قرآنی، روستاهایی که دارای شاخصه های عمومی و تخصصی و تبلیغی و ترویجی در حوزه قرآن و عترت هستند شناسایی و به شبکه روستاهای قرآنی کشور ملحق می شوند.
در این نشست پس از تبادل نظر اعضا مقرر شد شناسایی روستاهای قرآنی استان قزوین در دستور کار شورای قرآنی قرار گیرد و روستاهای برتر در این راستا شناسایی و مورد تشویق و حمایت های لازم قرار گیرند.

۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید