اخبار

مراسم تجلیل از کانون های برتر استان قزوین در طرح ملی ایران قوی برگزار شد

مراسم تجلیل از کانون های برتر استان قزوین در طرح ملی ایران قوی برگزار شد
با حضور اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین از ۱۵ نفر از رابطان و مدیران فعال کانون های مساجد استان در طرح ملی ایران قوی تجلیل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «علی رمضانی» در مراسم تجلیل از مدیران فعال کانون های مساجد استان که امروز (یکشنبه ۱۷ اسفند) در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، بیان کرد: کسانی که در عرصه مسجد خدمت کنند، جایگاه خاص و ویژه ای در قیامت دارند و ان شاالله بتوانیم در این مسیر قدم برداریم.
 
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین ادامه داد: در آستانه ۱۸ اسفند سالروز تأسیس کانون های مساجد قرار داریم و دوست داشتیم برنامه ۱۸ اسفند وسیع تر برگزار شود ولی شرایط مطلوب نیست به همین دلیل بعد از جمع بندی و بررسی ابعاد، این مراسم با حضور کانون هایی که در طرح ملی ایران قوی امتیاز بالایی دارند برگزار شد تا ضمن تبادل نظر، تقدیر هم از این کانون ها داشته باشیم.
 
وی با اشاره به اجرای طرح ملی ایران قوی عنوان کرد: از هفته دفاع مقدس تا ۲۶ بهمن ماه امسال طرح ملی ایران قوی برگزار شد و کانون های مساجد می توانستند در این عرصه رقابت کنند و  حضوری موثر داشته باشند.
 
حجت الاسلام رمضانی اعلام کرد: طرح ملی ایران قوی در ادامه طرح فهما انجام شد و نگاه ما در مجموعه مساجد استان همگام با کشور است تا بتوان بستری فراهم کرد کانون ها در فضای مجازی عملکرد خود را به تصویر بکشند و این امر سبب شد تفاوت بین کانون های فعال و غیرفعال مشخص شود.
 
وی توضیح داد: طرح ملی ایران قوی در چهار محور قرآن و سیره اهل بیت(ع) ، مسجد و گام دوم انقلاب اسلامی، پیشرفت و امید به آینده و مقاومت و عزت ایران اسلامی و در قالب سه شبستان هنر، فرهنگ و نوآوری برگزار شد و این طرح دارای ۱۲ رواق بوده که ۴۸ برنامه در این رواق ها تعریف شده است.
 
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین گفت: در این طرح ملی از استان قزوین پنج کانون به مرحله اول داوری راه یافته است که امیدواریم در مراحل بعدی کانون های ما موفق شوند و باید توجه داشت دیگر حمایت ها سنتی نیست و بر اساس این طرح ملی، حمایت از کانون ها صورت می گیرد.
 
وی تأکید کرد: کانون های مساجد محل هم افزایی است و باید تلاش شود فعالیت ها بر محور مسجد باشد و بر مدار مسجد حرکت شود.
 
حجت الاسلام رمضانی با اشاره به ثبت فعالیت کانون ها در سامانه بچه های مسجد خاطر نشان کرد: بیش از یک هزار برنامه در بحث سه شنبه های تکریم داشتیم و یک هزار و ۵۳۶ برنامه هم در شنبه های کتاب در سامانه بچه های مسجد ثبت شد.
 
وی با اشاره به ضرورت بهره گیری از ظرفیت های مساجد یادآور شد: از بستر مسجد می توانیم آموزش، اشتغال و تربیت را داشته باشیم و نقش کانون ها هم در راستای تربیت است و ان شاالله کانون ها در این مسیر قدم بردارند.

۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید