اخبار

آیین اختتامیه سومین جشنواره ادبی محراب عاشقی استان قزوین برگزار شد

آیین اختتامیه سومین جشنواره ادبی محراب عاشقی استان قزوین برگزار شد
آیین اختتامیه سومین جشنواره ادبی محراب عاشقی استان قزوین با روی
کرد تولید محتوا با موضوع نماز و نیایش در فضای مجازی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین و با رعایت کامل پرتکل های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین؛ محمد رستمی معاون فرهنگی و رسانه‌ای این اداره کل در آیین اختتامیه سومین جشنواره ادبی محراب عاشقی ضمن تبریک حلول ماه ضیافت الهی و همچنین روز ملی بزرگداشت عطار نیشابوری که در ادبیات و عرفان ما نقش پررنگی داشته است، عنوان کرد: ما با کمک دوستان توانستیم مجمع کانون‌های ادبی استان را به ثبت رسانده و در مجتمع ارشاد استان مکانی را برای فعالیت های آنان در نظر بگیریم لذا امیدواریم امسال فعالیت‌های خود را با قدرت آغاز کند و برنامه های ادبی خوبی را عملیاتی سازد.

وی ادامه داد: جشنواره ادبی محراب عاشقی که اکنون اختتامیه سومین دوره آن برگزار می‌شود، یک مسابقه در دو بخش شعر و داستان کوتاه بود؛ فراخوان این مسابقه در دی ماه سال گذشته منتشر شد و با توجه به اینکه در سال گذشته محوریت برنامه ها و اطلاع رسانی ها در فضای مجازی صورت می‌گرفت لذا این برنامه مخاطبینی از سایر استان‌ها نیز داشت.

رستمی خاطرنشان ساخت: از مجموع ۵۲ اثر رسیده در بخش‌های شعر (۳۶ اثر) و داستان (۱۶ اثر) ، ۳ اثر به عنوان آثار برتر در زمینه شعر و سه اثر نیز به عنوان آثار برتر در بخش داستان معرفی شدند.

گفتنی است در بخش شعر، لعیا محمدی از قزوین، آرش پورعلیزاده از گیلان و مهرداد محرابی از تهران به ترتیب حائز رتبه های اول تا سوم شدند و در بخش داستان نیز کارینا کارخانه چین از مازنداران رتبه اول، لیلا روغنگیر قزوینی از قزوین رتبه دوم و مجتبی صفدری از گیلان رتبه سوم را بدست آوردند.

وی گفت: این اداره کل به مناسبت ماه مبارک رمضان مسابقه کتابخوانی از کتاب" لیله القدر" را باهمکاری چند دستگاه فرهنگی در دستور کار خود دارد و شرکت کنندگان می توانند از اول اردیبهشت تا پایان خرداد ماه  در این مسابقه شرکت کنند.

سپس حجت الاسلام و المسلمین موسوی رئیس ستاد اقامه نماز استان ضمن تبریک آغاز ماه مبارک رمضان و بهره مندی از فیوضات این ماه گفت: این ماه به نزول قرآن شناخته می شود و هدف از ماه مبارک رمضان و روزه آن، رسیدن به تقوا است بنابراین باید قرآن را خوانده و در آن تدبر و سپس بدان عمل کنیم و در نهایت آن را به دیگران معرفی و مردم به ویژه جوانان و نوجوانان را تشویق به آشتی با قرآن نماییم.

وی ادامه داد: خداوند به هنرمندان نعمت بزرگ هنر را عطا کرده است لذا در جهت زکات این نعمت ، وظیفه تبلیغ و ترویج قرآن و اهداف قرآنی را دارند.

رئیس ستاد اقامه نماز استان خاطرنشان ساخت: در برنامه‌های فرهنگی و هنری سعی کنید موضوع ترویج نماز در قالب ادبیات و نماز ، شعر و نماز و... را بگنجانید چرا که این کار، زکات هنری است که خداوند در وجود شما به ودیعه نهاده است.

گفتنی است در در پایان این برنامه از نفرات برگزیده این جشنواره تقدیر شد و از کتاب لیلا روغن‌گیر قزوینی با عنوان خیابان‌پاستور دریاچه عمیق رونمایی به عمل آمد.

۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۶:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید