اخبار

نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با شورای مرکزی انجمن خوشنویسان قزوین

نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با شورای مرکزی انجمن خوشنویسان قزوین
مدیرکل فرھنگ و ارشاد اسلامی قزوین طی نشستی با اعضای شورای مرکزی انجمن خوشنویسان قزوین دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرھنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، این نشست با حضور محمد حسین اسماعیلی مدیر کل فرھنگ و ارشاد اسلامی قزوین، امیر ملاحسنی معاون هنری سینمایی، میرحیدر موسوی مسئول انجمن خوشنویسان قزوین و دیگر اعضاء شورای مرکزی این انجمن در دفتر مدیرکل فرھنگ و ارشاد اسلامی قزوین برگزار شد.
در این نشست اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: هنر خوشنویسی و فرهنگ ایرانی - اسلامی در هم تنیده شده و در حقیقت هنر خوشنویسی ما با فرهنگ ما عجین است.
وی افزود: هنر خوشنویسی همواره در اختیار  فرهنگ بوده است که نمونه بارز آن کتابت قرآن و اشعار  شاعران و بزرگان توسط هنرمندان خوشنویس است.
اسماعیلی گفت: باید تلاش های مضاعفی انجام دهیم تا جایگاه انجمن و همچنین پایتختی خوشنویسی ایران تثبیت گردد.
وی ضمن اشاره به اهمیت دوسالانه خوشنویسی ایران اظھار کرد: شایسته است که ما علاوه بر برگزاری دوسالانه خوشنویسی برنامه های مستمر دیگری را در طی سال داشته باشیم تا بتوانیم به بهترین شکل از عنوان پایتختی خوشنویسی ایران دفاع کنیم.
اسماعیلی در ادامه توجه و ورود به حوزه بین الملل را بسیار مهم دانست و از اعضای انجمن خوشنویسان خواست تا با برنامه ریزی مدون نسبت به نگاه بین المللی به حوزه خوشنویسی در قزوین اقدام نمایند.
در ادامه رئیس انجمن خوشنویسان قزوین ضمن تبریک سال نو به ارائه گزارش مختصری از فعالیت های انجمن خوشنویسان قزوین پرداخت و سپس به بیان مشکلات از جمله نبود زیرساختهای در خور پایتخت خوشنویسی ایران پرداخت.
میرحیدری موسوی برگزاری دو سالانه خوشنویسی در سالجاری را جزء برنامه های پیش روی انجمن برشمرد و گفت: در تلاشیم تا این دوسالانه را با توجه به اینکه در سال گذشته نتوانستیم برگزار کنیم در امسال اجرایی کنیم.
در آخر نیز سایر اعضای انجمن خوشنویسان حاضر در نشست به بیان دیدگاه ها و مشکلات موجود پرداختند.

5

 

 

۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۸:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید