اخبار

استقبال گسترده مستندسازان کشور از جشنواره ملی فیلم یادگار

استقبال گسترده مستندسازان کشور از جشنواره ملی فیلم یادگار
مستندسازان کشور از جشنواره ملی فیلم های مستند میراث فرهنگی یادگار، استقبال خوبی کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، محمد حسین اسماعیلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در این باره گفت: در جشنواره فیلم های مستند یادگار در حوزه میراث فرهنگی ، ۵۱۰ اثر از مستندسازان سراسر کشور به دبیرخانه این رویداد ملی ارسال شد که نشان دهنده استقبال گسترده فیلمسازان کشور از این رویداد سینمایی است.

محمد حسین اسماعیلی افزود: این هنرمندان از ۲۸ استان کشور آثار خود را در بخش های مسابقه مستند ایران، میراث ناملموس و میراث فرهنگی قزوین ارسال کردند که از این تعداد ، حدود ۱۰۰ اثر با نظر هیئت انتخاب جشنواره به جدول اصلی جشنواره راه خواهند یافت .

اسماعیلی ادامه داد: با توجه به شرایط کرونایی و محدودیت های موجود، اکران فیلم های منتخب طبق جدول تنظیمی در روز های ۲۶ تا ۳۰ اردیبهشت ماه سالجاری در بستر پلتفرم ها و فضای مجازی برای علاقه مندان پخش می شود.

دبیر جشنواره فیلم یادگار خاطرنشان کرد: هیئت داوران جشنواره از میان این آثار، مستندسازان برتر را در هر بخش انتخاب خواهند کرد که در روز اختتامیه ۳۰ اردیبهشت ماه این نفرات برتر معرفی و جوایز خود را دریافت خواهند کرد.

اسماعیلی یادآور شد: جشنواره فیلم یادگار توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و با همکاری سازمان سینمایی، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، وزارت میراث فرهنگی، صدا و سیما، شبکه مستند سیما، استانداری و سازمان برنامه‌ و بودجه استان قزوین و صدا و سیمای مرکز قزوین برگزار می‌شود.

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۹:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید