اخبار

نشست هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی استان قزوین با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد

نشست هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی استان قزوین با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد
جلسه هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی استان قزوین با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با هدف برنامه‌ریزی هرچه بهتر فعالیت های تئاتری در سال ۱۴۰۰ با توجه به ایام کرونایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، «محمد حسین اسماعیلی» در این جلسه که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین برگزار شد، ضمن قدردانی از همت والای هنرمندان تئاتر برای روشن نگه‌داشتن چراغ تئاتر در شرایط بحران کرونا و تعطیلی سالن‌های نمایش، گفت: امسال باید بپذیریم که با توجه به وجود شرایط کرونایی باید نسبت به برنامه ریزی بر اساس واقعیت های موجود اقدام کنیم تا هم تئاتر تعطیل نشود و هم سلامت هنرمندان حفظ شود.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین با تأکید بر اینکه رویدادها و جشنواره های تئاتر در راستای انتظار به‌ حق هنرمندان تئاتر استان باید مورد توجه قرار گیرد افزود: امسال به‌ واسطه شیوع بیماری کرونا و اهمیت سلامت هنرمندان و مخاطبان و جهت رعایت شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی از سوی ستاد مقابله با کرونا، رویدادها به صورت تلفیقی از اجرا و مجازی برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: تمام تلاش اداره کل ارشاد قزوین و انجمن نمایش استان این است که در زمینه هایی چون آموزش، جشنواره ها، کارگاه های هنری، تجلیل از پیشکسوتان، توجه به تئاتر شهرستان ها، توسعه و تکمیل پلاتوهای تئاتر موجبات زنده نگه‌داشتن جریان تئاتر در استان فراهم شود.

این جلسه  با حضور «محمد حسین اسماعیلی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد  اسلامی استان قزوین، امیر ملاحسنی معاون هنری سینمایی، «علی محمدبیگی» کارشناس مسئول تئاترِ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی،  «کیوان حبیبی» رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان، «مرتضی نجفی» از فعالان تئاتر استان و عضو انجمن نمایش و «مهدی احمدی» از اعضای هیئت مدیره انجمن نمایش برگزار شد .

 همچنین اعضای حاضر در جلسه در خصوص شیوهای برگزاری رویدادها و جشنواره ها در ایام کرونایی، برگزاری جشنواره تئاتر جوان، حمایت از گروههای تئاتری استان، برگزاری انتخابات و ثبت رسمی انجمن و ساماندهی و توسعه فعالیت های نمایشی در سطح استان به بحث و گفتگو پرداخته و تصمیمات لازم گرفته شد.

۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۳:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید