اخبار

از نویسنده و پژوهشگر تاکستانی تجلیل شد

از نویسنده و پژوهشگر تاکستانی تجلیل شد
با حضور جمعی از مسئولان از «قربان قدیری» نویسنده و پژوهشگر شهرستان تاکستان تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکستان، با حضور «مهدی صادقی» بخشدار مرکزی تاکستان و «محمد اکبری» رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان تاکستان و استاد «عباس تات» رئیس پژوهشکده تات شناسی شهرستان تاکستان و جمعی هنرمندان شهرستان از محقق و پژوهشگر و نویسنده کتاب سیمای غرب قزوین تجلیل شد.

در این دیدار مهدی صادقی بخشدار مرکزی تاکستان گفت: استاد قربان قدیری در شناسایی  منطقه قاقازان اولین کتاب سیمای غرب قزوین را به رشته تحریر درآورد که کار بسیار ارزشمند و فاخری است.

وی افزود: انتشار کتاب شهدای نیکوئیه از دیگر کتب ارزشمند استاد قدیری است که در معرفی سیره شهدای این منطقه بسیار اثر گذار است.

در ادامه استاد عباس تات رئیس پژوهشکده تات شناسی تاکستان طی سخنانی ابراز داشت: استاد قربان قدیری حدود 35سال در عرصه فرهنگ وپژوهش فعالیت دارند که همواره دغدغه معرفی ویژگی ها و برجستگان منطقه قاقازان را دارند که چندین عنوان کتاب و۱۵۰ مقاله تحقیقی از آثار فاخر وی بشمار می رود.

در ادامه این دیدار محمد اکبری رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی تاکستان گفت: خوشحالیم که در کنار یکی از فرهیختگان شهرستان هستیم،  باتوجه به اینکه بیماری منفور کرونا بسیاری از نشست های فرهنگی را مختل کرده است، انشالله با همکاری بخشداری وکانون تات شناسی تلاش خواهیم کرد مراسم تجلیل از استاد قربان قدیری در تیرماه سال جاری در روستای نیکویه  یا در سالن اداره ارشاد برگزار نمائیم.

 

در پایان صادقی بخشدار مرکزی و اکبری رئیس اداره ارشاد اسلامی تاکستان واستاد عباس تات رئیس کانون تات شناسی تاکستان واستاد سعیدطاهرخانی دهیار تاکند و از هنرمندان تاکستان وهیات همراه با اهدا لوح سپاس از سوی فرمانداری، بخشداری مرکزی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن تات شناسی و آموزش وپرورش تاکستان از زحمات استاد قربان قدیری از تجلیل گردید.

انتهای پیام /

۸ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید