اخبار

همزمان با افتتاح خانه فرهنگ آبیک صورت گرفت / راه اندازی دفتر رسمی سینمای جوان قزوین در شهرستان آبیک

همزمان با افتتاح خانه فرهنگ آبیک صورت گرفت / راه اندازی دفتر رسمی سینمای جوان قزوین در شهرستان آبیک

طی مراسمی و با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین و مسئولان شهرستان آبیک خانه فرهنگ این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان آبیک، طی مراسمی و با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، معاونان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین، فرماندار شهرستان آبیک و دیگر مسئولان شهرستانی خانه فرهنگ این شهرستان شامل نگارخانه و پلاتوی تئاتر  افتتاح شد.
محمدحسین اسماعیلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در این مراسم با بیان اینکه ساختمان خانه فرهنگ محل استقرار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبیک بوده، اظهار کرد: با هماهنگی های صورت گرفته و تخصیص اعتباراتی از محل کمیته برنامه ریزی شهرستان آبیک در سال 99، 420 میلیون تومان اعتبار پیش بینی شد که 66 درصد این اعتبار جذب شد و برای بازسازی این مجموعه در دستور کار قرار گرفت گرچه تمام اعتبار پیش بینی شده برای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبیک توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در این شهرستان هزینه شده است.
وی افزود: با افتتاح خانه فرهنگ، یک مجموعه به فضای فرهنگ و هنر شهرستان آبیک افزوده شده که در قالب نگارخانه انجمن هنرهای تجسمی می‌توانند نسبت به برپایی نمایشگاهها اقدام کنند؛ از سویی پلاتوی تئاتر هم راه اندازی شده که مکان خوبی برای تمرینات تئاتر است و  ظرفیت 30 نفر  و اجراهای محدودتر را دارد که هنرمندان تئاتر می‌توانند از این فضا به نحو احسن استفاده کنند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ادامه داد: دفاتر کانون‌ها و انجمن‌های فرهنگی و هنری می‌توانند از فضای طبقه دوم خانه فرهنگ برای برگزاری کلاس‌ها و کارگاههای آموزشی استفاده کنند در واقع، خانه فرهنگ کاملا در اختیار هنرمندان فرهنگ و هنر قرار دارد.

نواقص پلاتوی تخصصی خانه فرهنگ نیازمند اعتبار است.
اسماعیلی اضافه کرد: پلاتوی تخصصی تئاتر خانه فرهنگ شهر آبیک نواقصی دارد که نیازمند تخصیص اعتبار در کمیته برنامه ریزی شهرستان آبیک است که با مساعدت فرماندار  این شهرستان نواقص این پلاتو شامل صوت و نور و سیستم سرمایشی و تهویه رفع می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در شهرستان قزوین هم راه اندازی پلاتوی تخصصی تئاتر در دستور کار قرار دارد که به مجموعه تئاتری استان افزوده می‌شود.
این مسئول اذعان کرد: از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین بیشتر از تعهدات در قبال اعتبارات عمرانی و تملک دارایی، هزینه و اجرایی شده است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین بر مطالبه گری هنرمندان از مسئولان این اداره کل تاکید و خاطر نشان کرد: منفعتی در راه اندازی خانه فرهنگ نداریم و هنرمندان باید از این فضا بهره و استفاده لازم را ببرند.
اسماعیلی بیان کرد: خط کشی بین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه‌های عمومی وجود ندارد و نگاه سیاسی به حوزه فرهنگ نداشته ایم و مسئولان شهرستانی و مدیریت شهری آبیک لازم است به همراه مسئولان فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتقای فرهنگ و هنر استان و شهرستان گامهای  مثبتی بردارند.
وی از افتتاح نخستین دفتر رسمی سینمای جوان در استان قزوین در شهرستان آبیک خبر داد و گفت: اعتبار خوبی هم برای کانون سینمای جوان شهرستان آبیک در نظرگرفته می‌شود.

۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید