اخبار

داوران هشتمین جشنواره رسانه های استان قزوین معرفی شدند

داوران هشتمین جشنواره رسانه های استان قزوین معرفی شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین محمدحسین اسماعیلی، دبیر هشتمین جشنواره رسانه های استان قزوین با اعلام این خبر گفت: جشنواره هشتم رسانه ها که کار خود را از نیمه اول اسفند ماه ۹۹ با اعلام فراخوان آغاز کرده بود، با حضور بیش از ۵۳۰ اثر از سوی رسانه نگاران سراسر استان مواجه شد که در نهایت ۳۱۷ اثر به بخش داوری این جشنواره راه یافت.

اسماعیلی گفت: داوری آثار هشتمین جشنواره رسانه های استان را محمود مختاریان، علی اکبر قاضی زاده، علیرضا کتابدار و فریدون صدیقی از اساتید معرفی شده از سوی دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عهده دارند.

برترین های هشتمین جشنواره رسانه های استان قزوین چهارشنبه نوزدهم خرداد ماه ۱۴۰۰ در سالن آمفی تئاتر کتابخانه امام خمینی(ره) معرفی و جوایز خود را دریافت خواهند کرد.

 

شایان ذکر است محمود مختاریان متخصص صفحه آرایی مطبوعات و عکاسی خبری است، وی کار خود را از روزنامه کیهان آغاز کرده و در روزنامه های ایران، الاهرام مصر و دو روزنامه انگلیسی زبان فعالیت کرده است.

مختاریان مدرس رشته های فتوژورنالیسم (عکاسی خبری)، چاپ و گرافیک و صفحه آرایی در دانشگاه علامه طباطبایی است.

 

دکتر علی‌اکبر قاضی‌زاده استاد دانشگاه و روزنامه‌نگار پیشکسوت ایرانی ا‌ست که در سال 1348 در رشته روزنامه‌نگاری در دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی (امروز زیر مجموعه دانشگاه علامه طباطبایی) پذیرفته شد. وی پس از فراغت از تحصیل، کار تدریس در عرصه مهارت‌های روزنامه‌نگاری را ادامه داده‌ و در دوره‌های مختلف جشنواره‌های تخصصی روزنامه‌نگاری شرکت و داوری کرده است. قاضی‌زاده د واقع به عنوان مدرس دانشگاه، نویسنده و مترجم حوزه روزنامه‌نگاری مطرح است.

 

علیرضا کتابدار، کارشناس‌ارشد علوم ارتباطات از دانشگاه علامه طباطبایی است که به‌عنوان مدرس روزنامه ‌نگاری با چند دانشگاه و موسسه از جمله دانشگاه امام صادق (ع)، دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگاه اسلامی هنر در قم، فرهنگسرای رسانه، مرکز آموزش موسسه همشهری و نشریات دانشجویی وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همکاری می‌کند.

از جمله سوابق اجرایی وی می‌توان به سردبیری ایسنا در استان خراسان، سردبیر گردشگری خبرگزاری میراث فرهنگی، دبیری سرویس‌های شهری و اجتماعی در چندین سایت و روزنامه از جمله روزنامه همشهری چاپ‌عصر و معاون سردبیر روزنامه همشهری چاپ‌عصر اشاره کرد.

 

دکتر فریدون صدیقی استاد پیشکسوت روزنامه نگاری و مدرس ارتباطات است و ۲۶ سال در کیهان به عنوان خبرنگار، گزارشگر، دبیر گروه، عضو شورای سردبیری و عضو شورای تیتر کار کرده است.

صدیقی در شکل‌گیری و حیات ده‌ها روزنامه و مجله سهم و نقش داشته است. قریب ۲۰ سال است روزنامه‌نگاری تدریس می‌کند، سال‌ها نقد هنری و ادبی نوشته است و هنوز هم سینما و ادبیات را عمیقا دنبال می کند.  در کنار تقدیرهای مختلفی که از او شده، داوری در جشنواره‌های مختلف مطبوعات از جمله توفیق‌های این چهره‌ شاخص عرصه مطبوعات به شمار می‌رود.

۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ۰۰:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید