اخبار

۹ تن گوشت قربانی در بین نیازمندان قزوینی توزیع شد

۹ تن گوشت قربانی در بین نیازمندان قزوینی توزیع شد
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین گفت: طی یکسال گذشته بیش از ۹ تن گوشت قربانی در بین نیازمندان شناسایی شده در استان توزیع شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین به نقل از ایرنا حجت الاسلام علی رمضانی افرود: در راستای اجرای طرح مواسات و همدلی، تا کنون هشت مرحله توزیع گوشت گرم  بین نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونای به همت برنامه "سمت خدا" و موسسه خیریه حضرت خدیجه(س)در استان انجام شده است.
وی اظهار داشت : در هر مرحله تقریبا یکهزار و ۲۰۰ بسته گوشت نذری ویژه نیازمتدان توزیع می شود که همزمان با ماه محرم بیش از ۲ هزار بسته گوشت گرم تا روز شهادت امام زین العابدین(ع) در استان توزیع خواهد شد.
حجت الاسلام رمضانی تاکید کرد: این طرح با کمک خیران و هر ماه قمری با همکاری کانون های مساجد در دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به فعالیت ۳۶۵ کانون فرهنگی هنری در مساجد  استان افرود:  ۳۰ هزار و ۱۷۴ نفر در سامانه بچه‌های مسجد عضو هستند که اقدامات گسترده‌ای از جمله بهره‌گیری از فضای مجازی برای گسترش فعالیت‌های خود دارند.
این مسوول با اشاره به برنامه  مساجد در ایام محرم تصریح کرد:بیشتر مخاطبان کانون های فرهنگی هنری مساجد کودکان، نوجوانان و جوانان هستند که عمده  فعالیت های ماه محرم کانون های فرهنگی هنری مساجد استان  در هفت محور تدوین شده است.
حجت الاسلام رمضانی ادامه داد: قرآن و عترت، مقابله با کرونا، فرهنگی، هنری، خانه و خانواده، کتابخوانی و فضای مجازی از جمله محور برنامه ها و فعالیت های کانون های مساجد در ماه محرم است.
وی تصریح کرد: ویژه برنامه های محرم تا پایان ماه محرم در استان ادامه دارد و به دلیل شیوع کرونا و دستورالعمل ستاد مقابله با این ویروس از همه فعالان کانون های مساجد درخواست شد تا براساس منویات مقام معظم رهبری در مراسم های عزاداری ها دستور العمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را با دقت بیشتری رعایت و نظارت کنند.
وی با اشاره به راه‌اندازی پویش هر خانه یک حسینیه و برپایی روضه خوانی‌های خانگی، و نصب پرچم‌های عزا بر سر در خانه‌ها یادآور شد:  برنامه های روز جهانی مساجد  هم تحت الشعاع برنامه های عزاداری امام حسین (ع) قرار گرفته است .
۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ۱۶:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید