• پرسش های متداول

 
سلام من کد فعالسازی خودم رو دریافت کردم اما هرچه وارد می کنم، می نویسد اشتباه است. شک ندارم صحیح وارد می کنم.
صندوق اعتباری هنر چه خدماتی را به اعضا ارائه می‌کند؟
نحوه عضویت در صندوق چگونه است؟
چگونه می توانم از خدمات بیمه تکمیلی صندوق استفاده کنم؟
برای ویرایش پروفایل به سایت مراجعه کردم که کدملی اشتباه ثبت شده بود وقتی آنرا اصلاح کردم و ثبتش تایید کردم بانوشته اینکه کد ملی شما تکراریست مشاهده کردم و این عمل را چندین بار تکرار کردم که همین نوشته دوباره تکرار شد لطفاً در این خصوص راهنمایی بفرمایید
من ثبت نام کردم اما نام کاربری و کلمه عبورم را که وارد میکنم، وارد پروفایلم نمیشه؟ دلیلش چیه؟
قبلا در مدت زمانی که برای عضویت در نظر گرفته بودین عضو صندوق شدم الان برای تأییدیه اطلاعات باید دوباره ثبت نام کنم ؟
آیا بیمه شدگان صندوق هنر خانه موسیقی باید دوباره ثبت نام شوند؟
بعد ازعضویت در صندوق سن شناسنامه ای خود را تغییر دادم ، با این تغییر شناسنامه و کد ملی قبلی باطل و شناسنامه با کد ملی جدید صادر گردیده ... چه باید کرد؟
تا چه زمانی عضویت اعتبار دارد ؟
معرفی نامه که قبلا به همراه پرونده ارسال شده تصویرش الزامیه؟
  • آئین نامه عضویت

هنرمندان محترم ؛جهت اطلاع از شرایط و مدارک و نحوه عضویت در صندوق اعتباری هنر می توانند آئین نامه ذیل را مطالعه نمایند

همچنین جهت ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت صندوق اعتباری هنر مراجعه نمایید

آئین نامه عضویت صندوق هنرمندانآئین نامه عضویت صندوق هنرمندان

آیین نامه بیمه فعالان قرآنیآیین نامه بیمه فعالان قرآنی

تاریخچه تاسیس صندوق اعتباری هنر :

پاسخ : در سال 1382 “صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان” با هدف حمایت از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور، به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و براساس تکلیف برنامه سوم توسعه، در جهت سیاست انتقال بخشی از تصدی های دولت به بخش خصوصی، مطرح و با تصویب آن توسط هیات وزیران در مورخ 12/5 /1382 رسماً تاسیس شد. در سال 1393 بعد از گذشت بیش از یک دهه از فعالیت این صندوق و نیاز به بازنگری در اساسنامه و آیین نامه آن در راستای خدمت رسانی هرچه بیشتر به خانواده بزرگ فرهنگ، هنر و رسانه کشور، به استناد مجمع عمومی فوق¬العاده مورخ 5/3/1393 این صندوق با نام جدید “صندوق اعتباری هنر” فصل نوینی از فعالیت خود را آغاز کرد.

 

اهداف و مسئولیت های صندوق اعتباری هنر :

  ساماندهی و یکپارچگی در حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران و تبدیل حمایت های مقطعی، با اتکاء به منابع مالی مردمی و غیر دولتی • حمایت از خلاقیت ها و نوآوری ها درحوزه فرهنگ و هنر ونیز شناسایی، جذب و هدایت استعدادهای خلاق فرهنگی وهنری • جذب سرمایه گذاری ها و تامین منابع مالی جدید برای توسعه فعالیت ها در این حوزه • توسعه مرحله ای کمیت و کیفیت حمایت ها، منطبق با اولویت بندی اعضا وشناخت نیازها و افزایش تدریجی تعداد افراد تحت پوشش، پس از معرفی هنرمندان از سوی معاونت ها وصنوف تخصصی مربوط

 

خدمات صندوق اعتباری هنر :

  انجام بیمه تأمین اجتماعی- بیمه تکمیلی- اجرای طرح پرداخت کمک مستمری و تکریم هنرمندان پس از تایید و تصویب شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور

 

شعبه صندوق اعتباری هنر در استان قزوین :

 با توجه به اینکه صندوق اعتباری هنر از موسسه ای غیرانتفاعی و از زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، به دستور وزیر محترم ارشاد، مدیران ادارات کل ارشاد در هر استان به عنوان نماینده صندوق منصوب شده اند که در استان قزوین سرکارخانم باقری از کارمندان مستقر در اداره کل نیز به عنوان متصدی به مکاتبات و سایر امور محوله، رسیدگی می­نمایند. شماره تماس مستقیم 33691389  و داخلی 11-3361410                                         ( شماره تماس مرکز تهران : 42713000 )

 

شرایط عضویت صندوق اعتباری هنر :

ارائه معرفی نامه مورد تأیید از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و پرداخت موفق حق عضویت ( که اینترنتی می­باشد ). لازم به ذکر است بدون پرداخت حق عضویت شخص مورد نظر، عضو صندوق تلقی نمی گردد و صرفاً پرونده شخص در وضعیت خود اظهاری است.

مطالعه آیین نامه عضویت و احراز شرایط آن که در تارنما وجود دارد، تکمیل فرم عضویت در تارنما و بارگذاری مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی) و ارایه معرفی نامه از معاونت و صنف تخصصی

در حال حاضر تنها کاربران نویسنده  و هنرمندان هنرهای تجسمی ( خوشنویس _ عکاس _ نقاش و گرافیست ) ،  هنرهای نمایشی ( بازیگر ، کارگردان و ... تعزیه ) ،  موسیقی و سینمای جوان که شرایط آیین نامه عضویت را دارا می باشند می توانند با معرفی نامه­ی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین عضو صندوق اعتباری هنر گردند و از خدمات و حمایت های صندوق بهره مند شوند.
شایان توجه است فعالان قرآنی  افزون بر شرایط آیین نامه عضویت صندوق اعتباری هنر، شرایط درج شده در آیین نامه بیمه فعالان قرآنی را نیز کسب نمایند.  

شرایط بیمه تامین اجتماعی صندوق اعتباری هنر :

الف _  عضویت در صندوق ب- در حال حاضر از شهریورماه سال 92 معرفی افراد جدید به سازمان تأمین اجتماعی به منظور استفاده از پوشش بیمه امکان پذیر نیست. ولی طبق توافقنامه فی مابین، به تازگی مقرّر شده است؛ افرادی که از تاریخ 01/01/88 به بعد فاقد سابقه پرداخت حق بیمه نزد صندوق تأمین اجتماعی هستند از محل منــابع حاصل از هدفمنــدی یارانه ها از بیمه بــرخــوردار شوند و موافقت شد؛ صندوق اعتباری هنر با شناسایی این قبیل از افراد نسبت به صدور معرفی نامه جدید برابر فرم اعلام شده در قالب ارسال فهرست، به اداره کل امورفنی بیمه شدگان اقدام کند تا پس از ورود به سایت معاونت فنی و درآمد تامین اجتماعی، با ارائه معرفی نامه خود به شعبات مورد نظر، بیمه افراد جدید برقرار شود

پرسش : مدارک لازم برای بیمه تامین اجتماعی در صندوق اعتباری هنر چیست؟

پاسخ : تکمیل فرم عضویت در تارنمای صندوق - ارائه درخواست از مدیر کل ارشاد استان  - در نظر گرفتن شرایط بیمه ای در بند قبل

حداقل وحداکثر سن برای بهره مندی از خدمات بیمه تامین اجتماعی چند سال است؟

 

 حداقل و حداکثر سن برای بیمه :

حداقل سن  18 سال تمام و حداکثر سن : برای آقایان 50 سال تمام و برای خانم ها 45 سال تمام شایان توجه است که به ازای هر سال مازاد حداکثر سن، دارابودن 2 سال سابقه پرداخت بیمه الزامی است.

 

 

قطع بیمه :

برای جلوگیری از قطع بیمه خود، همواره نسبت به زمان واریز سهم بیمه در موعد مقرر، دقت کافی داشته باشید
طبق مقررات جاری سازمان تامین اجتماعی، قطع پرداخت حق بیمه بیش از سه ماه، موجب فسخ قرارداد و عدم محاسبه سوابق بیمه‌ شده می‌گردد و برای برقراری مجدد آن، لازم است از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ،  نامه برقراری مجدد بیمه تهیه شود تا صندوق اعتباری هنر نیز بتواند نسبت به تهیه نامه خطاب به شعب سازمان تامین اجتماعی و صدور معرفی نامه اقدام کند.
از آنجا که روند تهیه و صدور نامه جدید، زمان، هزینه و وقت زیادی را از هنرمندان، صندوق، اداره کل استان خواهد گرفت، خواهشمند است به این موضوع با دقت و جدیت بیشتری توجه فرمایید.

مستمری :

آگاهی هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران محترم می رساند؛ متقاضیان بهره مندی از خدمات کمک مستمری و تکریم لازم است در گام نخست ازکامل بودن پروفایل خود در بخش عضویت سایت صندوق اطمینان حاصل و سپس آیین نامه طرح تکریم و مستمری را در تارنمای صندوق با دقت مطالعه کنند.

افراد متقاضی از استان تهران با مراجعه به معاونت ذیربط ودر استان ها با مراجعه به ادارات کل فرهنگ وارشاد اسلامی و راهنمایی نمایندگان صندوق در ادارات کل، شیوه نامه های طرح کمک مستمری و تکریم موجود در سامانه صندوق اعتباری هنر را مد نظر قرارداده و در صورت دارا بودن شرایط لازم بهره مندی از طرح، با صدور نامه رسمی از معاونت ذیربط خطاب به صندوق، اقدامات بعدی انجام خواهد گرفت.

 درخواست متقاضیان پس از مراحل یاد شده و در صورت تایید در فهرست گیرندگان کمک مستمری قرار گرفته و از طریق سایت صندوق و پیامک نیز به ایشان اطلاع رسانی خواهد شد